İade ve Değişim Koşulları

  • Ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?

Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 14 gün içerisinde, ürün iadesi gerçekleştirebilirsiniz.  Aşağıda yer alan kriterler çerçevesinde, ürün/ürünlerin iadesini sağlayabilirsiniz.

  1. İade edeceğiniz ürünü, faturanızın "İade Formu" bulunan nüshasını doldurarak, paketi hasar görmemiş, ürünün kullanılmamış hali ve tüm aksesuarlarıyla birlikte, size yakın olan herhangi bir kargo şirketinde ile karşı ödemeli olarak göndermenizi rica ederiz. İadenizin bize ulaşması için gerekli olan 1020669186 müşteri numaramızı (Müşteri Adımız : ATL MÜHENDİSLİK YAPI MALZEMELERİ İNŞ. LTD. ŞTİ ) kargo şube yetkilisine belirtmeyi unutmayınız.
  2. İadenizi gönderdikten sonra, gerekli olması halinde sizden kargo şirketine ait gönderi kodunuz talep edilebilir. Sorun yaşamamanız adına, gönderi kodunuzu lütfen saklayınız.

İade bedeli, ürünlerin iş yerimize ulaştığı andan itibaren, iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra, kredi kartınıza veya belirtilen hesap/IBAN numaranıza 5 iş günü içerisinde aktarılmaktadır. Bankanıza bağlı olarak iadenizi kredi kartınızda görmeniz, birkaç gün sürebilir. İade işlemlerinizde faturada belirtilen sadece ürün bedeli iade edilir. Satış faturasında belirtilen kargo ücreti ve/veya kapıda ödeme ücreti iade edilmez.

İade Adresi: Fevzi Çakmak Mah. Gülistan Sok. No: 13 / F Karatay / KONYA / TÜRKİYE

Alıcı Adı: ATL MÜHENDİSLİK YAPI MALZEMELERİ İNŞ. LTD. ŞTİ

 

  • İade etme süresi kaç gündür?

Mesafeli sözleşmelere dair yönetmeliğe göre sebep göstermeden cayma süresi kanunen 14 gün olup, bu süre içerisinde aldığınız ürünü iade edebilirsiniz. 

 

  • İadede kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?

İade talebiyle ATL Optimum'a gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları firmamıza aittir. Siparişinizi belirteceğiniz not ile birlikte herhangi bir kargo firması ile aşağıdaki adrese "Karşı Ödemeli" olarak gönderebilirsiniz.

 

  • Ürün değişimini nasıl yaparım?

Değişim yapmak istediğiniz takdirde göndereceğiniz ürün iade alınacak ve ödediğiniz tutar ödeme yapmış olduğunuz şekilde size iade edilecek, yeni almak istediğiniz ürünü yeniden sipariş vermeniz gerekmektedir. Aynı tutarlı bir ürün ile değişim yapmak isterseniz, aldığınız ürünü iade edip yeni almak istediğiniz ürünü ATL Optimum'a bildirmeniz yeterlidir. Değişim hakkı her bir sipariş için bir defadır.

 

  • Kapıda ödeme ücreti ne kadar? Kapıda ödemede ürün iadesi nasıl olur?

Kapıda ödeme siparişlerinizde kargo ücretinin dışında kapıda nakit ödeme ücreti sadece 5 TL, Kapıda Kredi Kartı ile ödeme ücreti 7 TL dir. Ürün iadelerinde ise sadece ürün bedeli iade edilir.